DECHOVÉ NÁSTROJE

Dechové nástroje patří k oblíbeným nástrojům. Bývá zvykem, že žáci se nejdříve učí na zobcovou flétnu. Někteří u ní zůstanou po celou dobu studia. Jiní si po 10. roce, kdy se jim již prohloubí jejich dechový fond a zvětší rozpětí prstů, vyberou některý jiný dechový nástroj. Na naší škole nabízíme výuku na příčnou flétnu, klarinet, hoboj, saxofon, fagot a trubku.
dechové nástroje
Kromě sólové hry si žáci zvykají na souhru, hrají v duech, triích a zdokonalují se ve hře z listu. Jako zkušenější se mohou zapojit do různých komorních seskupení nebo do saxofonového souboru či souboru Villanella, které působí na naší škole, někteří vypomáhají i mimo školu v pražských studentských orchestrech.
Výuka probíhá na ZUŠ U Půjčovny 4, v Gymnáziu J. Patočky, Jindřišská 36 a v ZŠ Jindřišská 32.

Irena Šedivá (příčná flétna, zobcová flétna, komorní hra)
Andrea Rosíková (příčná flétna, zobcová flétna)
Martin Hejsek (klarinet, saxofon, zobcová flétna, souborová hra)
Bedřich Hejsek (hoboj, zobcová flétna)