PRAŽSKÝ KOMORNÍ KYTAROVÝ ORCHESTR

Pražský komorní kytarový orchestr vznikl na přelomu tisíciletí a začínal jednoduchými úpravami renesančních písní a latinskoamerické hudby. Později se rozrostl až na dnešních 14 - 18 členů a nyní se věnuje hlavně filmové hudbě a hudbě na pomezí swingu a pop music. Na svých koncertech po celé České Republice spolupracuje s mladou kytaristkou Eliškou Balabánovou a kytaristou Alešem Zelinkou.
kytarový orchestr
Mezi dosavadní největší úspěchy určitě patří účast na mezinárodní soutěži Pražské struny 2005 a to v rámci 56 - členného souboru BGO, kde získali 1. cenu. Na jaře 2007 a 2008 na mezinárodní Mozartově soutěži v Praze získal orchestr 2. místo. V roce 2011 orchestr reprezentoval školu na Mezinárodním kytarovém festivalu v Deinze v Belgii a v roce 2012 na kytarovém festivalu International Guitar’Essonne & Salon des Luthiers v Juvisy-sur-Orge ve Francii.
Dne 28. 10. 2012 vystoupil v přímém přenosu České televize a Českého rozhlasu v pořadu Dobročinná akademie aneb Paraple 2012.

Na Youtube máme svoje video

Nahlédněte na naše stránky, kde se o nás dozvíte více! Zveme vás na koncerty!

Vladimír Novotný (kytara, kytarový orchestr)