SBOROVÝ A KOMORNÍ ZPĚV

Sborový zpěv I

První oddělení je určeno pro žáky 1. ročníku 1. stupně. Navštěvovat ho budou všichni žáci hudebního oboru. I žáci tanečního oboru, kteří mají předmět jako volitelný, v ceně školného. Přejeme našemu pěveckému sboru krásný start.
pěvecký sbor
Od školního roku 2024/2025 je na naší škole založen Sborový zpěv. Jeho cílem je probudit a zažít si radost z hudby a společného zpěvu u nejmenších žáků. Zpěv, který probouzí emoce, uvolňuje napětí či smutek, je relaxačním prostředkem k harmonickému prožívání života. Bude mít hned od svého založení dvě oddělení.
Výuka probíhá v orchestrálním sále ve 3. patře ZUŠ Pštrossova 15 ve středu 15:00 - 15:45 (první hodina ve středu 11.9.2024)

Barbora Härtingová (sborový zpěv, hudební nauka)

Sborový zpěv II

Druhé oddělení nově vznikajícího pěveckého sboru bude pro starší děti, pro žáky od 2. ročníku. Je i jednou z nabídek kolektivní interpretace, předmětu, který je povinný pro 4. a 5. ročníky 1. stupně.

Výuka probíhá v orchestrálním sále ve 3. patře ZUŠ Pštrossova 15 ve středu 15:55 - 16:40 (první hodina ve středu 11.9.2024)

Barbora Härtingová (sborový zpěv, hudební nauka)

KOMORNÍ ZPĚV „NA CESTĚ“

pěvecký sbor
Pro všechny žáky a žákyně zpěvu, nástojů a tance prvého stupně a celého druhého stupně,kteří si chtějí zažít zpěv trochu jinak, je určen právě tento komorní zpěv „Na cestě“. Všichni se nacházíme na své cestě a procházet jí se zpěvem je krásné. Tento komorní zpěv již v minulém roce nastudoval dva gospely, se kterými vystoupil na koncertě ZUŠ Open pomáhá v kostele sv. Františka u Karlova mostu.
(foto Matěj Rosík)
Podívejte se na video z koncertu v roce 2023/2024.

Výuka probíhá v orchestrálním sále ve 3. patře ZUŠ Pštrossova 15 v pondělí 16:45 - 17:30 (první hodina ve středu 16.9.2024)

Marie Nováková (populární zpěv, komorní zpěv)