O NÁS

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

Na této stránce vám představujeme nabídku naší školy - Školní vzdělávací program, který je vypracován na základě Rámcového vzdělávacího programu pro základní umělecké školy vydaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Ze školního vzdělávacího programu představujeme:

Vyučovací předmět - Kulturní praxe

Náplní předmětu Kulturní praxe je umělecká praxe žáků. Realizuje se hrou na třídních přehrávkách a nejrůznějších typech školních koncertů, vystoupeních školy i na jiných akcích, které pořádají jiné subjekty. Pokud žák neúčinkuje, může být přítomen koncertu, vystoupení jako posluchač, divák. Popřípadě jako náhradou navštíví jinou kulturní akci, výstavu, divadlo apod.
S učitelem pak o těchto kulturních akcích hovoří. Cílem předmětu je osvojení pozitivního vztahu k aktivní umělecké činnosti, pěstování nové, mladé, posluchačské generace, ale také osvojení a uchování slušného a přirozeně vhodného chování při kulturních akcích a získávání tím i kulturního rozhledu.

Jako bonus škola nabízí v rámci předmětu Kulturní praxe společné návštěvy zajímavých míst v našem okolí, různé dílny (varhanní, cembalová) či jiné kulturní akce celé rodině. Na tyto akce rádi zveme žáky s rodičem, či prarodičem. Kde jsme například byli? V minulých letech nejúspěšnější byla předvánoční návštěva Jeruzalémské Synagogy se zasvěcením do doby předvánoční v kontrastu křeťanství a židovství. V tomto roce jsme navštívivli Strahovský klášter s bratrem Christianem, věnovali jsme se, jelikož rok 2024 je rokem české hudby našim dvěma velikánům Antonínu Dvořákovi a Bedřichu Smetanovi a společně jsme s paní muzikoložkou Dinou Šnejdarovou vyrazili po místech, kudy i oni chodili, "po jejich stopách". Byli jsme v kostele sv. Františka Serafinského, kde nás provedl bratr Tomáš a náš pan učitel Vladimír Jelínek nás seznámil s krásnými barokními varhany s "lomenou oktávou" a take jsme navštívili Národopisné muzeum v Letohrádku Kinských, kde nás výstavou lidové kultury provedla autorka výstavy, paní PhDr Jiřina Langhammerová.
Rodiče jsou o těchto akcích hromadně informováni e-mailem s možností přihlášení na tyto akce.

Celý text školního vzdělávacího programu