SOUBOR VILLANELLA

Soubor Villanella vznikl v roce 2004. Letos oslaví 20. narozeniny. Je žákovským souborem, který mimo jiné spolupracoval s tanečním souborem Anello, La Fiamma, Regii Caroli regis. Působil při naší ZUŠa jeho repertoár tvoří převážně hudba renesance, skladby taneční nebo duchovní. Kromě spolupráce s tanečníky si hledá říležitosti vystupovat i k jiným účelům. Spolupracovali jsme s divadelním seskupením Temus lámus, které působí při PedF UK, na hře „O svaté Panně Jenovefě“. Soubor má na svém kontě dvě CD. Soubor má již mlaší skupinu, která se jmenuje Villanellka.
soubor Villanella
Soubor hraje na školních akcích, na hradech a zámcích (Křivoklát, Třešť, Filipov, Březnice, Kuks, Žireč, Červená Lhota, Frýdlant v Čechách, Mníšek pod Brdy, Švihov, Český Krumlov, Litomyšl, Nižbor, Liteň, Doudleby nad Orlicí a Starý zámek Hořovice, Horšovský Týn) na kulturních akcích v Toulcově dvoře, v Dubči, v kostele sv. Pankráce a kostele sv. Josefa, na Sousedských setkáních pořádaných městskou částí Praha 1.
Poslechněte si ukázku

Lucie Sochová (příčná flétna, zobcová flétna, soubor Villanella)