SÓLOVÝ ZPĚV, POPULÁRNÍ ZPĚV

Lidský hlas je necitlivější hudební nástroj, o který je potřeba zvlášť opatrně pečovat. Přijímáme žáky od 7 let i žáky starší, pokud prokáží hudební předpoklady a vyspělost hlasu. Vyučujeme sólový zpěv a zpěv populární.
zpěv
V hodinách se učí žáci zvládnout technické a výrazové prostředky zpěvu tak, aby se jim stal prostředníkem k vyjádření hudebních myšlenek, k reprodukci přiměřených skladeb sólových, ansámblových a komorních. Seznamují se postupně s hodnotnou literaturou svého oboru, cvičí se v pohotovosti v hraní z listu, upevňují svou paměť a své pěvecké dovednosti. Žáci se též pravidelně účastní pěveckých soutěží.
Součástí výuky je praxe v komorních seskupeních (duech, triích...) nebo ve sborovém či komorním zpěvu.

Výuka probíhá v ZUŠ Pštrossova 15.

Slavěna Drášilová (sólový zpěv)
Marie Nováková (populární zpěv, Komorní zpěv "na cestě")
Irena Pohl Houkalová (sólový zpěv)